Niech te adwentowe dni będą wypełnione refleksją i modlitwą, abyśmy mogli doświadczyć głębokiej radości z narodzenia Pana – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki z okazji rozpoczynającego się w najbliższą niedzielę Adwentu.

Przewodniczący KEP zauważył, że czas Adwentu to czas oczekiwania na Tego, który ma przyjść. „Oczekujemy przyjścia Zbawiciela, który rozproszy ciemności grzechu, przemocy, wojny. Oczekujemy przyjścia Księcia Pokoju, który przyniesie zgodę i pojednanie między narodami” – podkreślił.

„Czas Adwentu napawa nas radością, gdyż z nadzieją wypatrujemy dni, kiedy światło przychodzącego Zbawiciela rozjaśni nasze serca, umysły i otworzy nas w miłości i szacunku na siebie nawzajem” – zaznaczył abp Gądecki.

Przewodniczący Episkopatu zwrócił uwagę, że ten czas jest nam dany, byśmy poprzez Msze święte Roratnie, rekolekcje adwentowe i spowiedź przygotowali się do spotkania z przychodzącym Panem. „Niech te adwentowe dni będą wypełnione refleksją i modlitwą, abyśmy mogli doświadczyć głębokiej radości z narodzenia Pana” – zachęcił abp Gądecki.